Jak radzić sobie z peruką na wakacjach?

Jak radzić sobie z peruką na wakacjach?

 

Jak wiadomo, peruka naturalna i syntetyczna to wręcz idealny sposób, aby skutecznie oraz w mgnieniu oka zakryć wszelkie niedoskonałości naszej fryzury, spowodowane między innymi przerzedzaniem czy też niekontrolowanym wypadaniem włosów. Problemy te mogą mieć podłoże tak zewnętrzne jak i wewnętrzne, natomiast ich leczenie niejednokrotnie zajmuje długie miesiące lub lata. Na wyroby perukarskie decydują się więc osoby, które pragną niemalże natychmiast poprawić swą prezencję, na przykład przed wyjazdem na wakacje. Niemniej jednak, zanim zabierzemy ją ze sobą na urlop, musimy pamiętać, aby odpowiednio o nią zadbać!

 

Przede wszystkim pragniemy zarekomendować, by perukę zdejmować i umieszczać na specjalnie do tego przystosowanym stojaku lub wieszaku przed udaniem się na spoczynek. W znacznym stopniu ograniczy to ryzyko, że przez noc ulegnie ona poskręcaniu czy skołtunieniu, co z kolei wiązałoby się z koniecznością jej długotrwałego rozczesywania, na co niejednokrotnie nie mamy czasu ani chęci. Pozostając w temacie czesania – warto zabrać ze sobą w podróż grzebień lub szczotkę o szerokim rozstawie miękkich ząbków, dzięki czemu nawet podczas regularnej pielęgnacji nie wystąpi ryzyko, że poluzowaniu ulegną elementy wykorzystane celem mocowania poszczególnych pasemek wyroby do monofilamentowej bazy stanowiącej swoisty fundament produktu.

Nie obawiajmy się także umyć i wyczyścić peruki w sytuacji, gdy przedostaną się do niej drobinki piasku czy też inne zanieczyszczenia. Nie tylko pozwoli nam to przywrócić wyrobowi jego naturalny blask, ale także znacznie zwiększy komfort jego użytkowania. Jeżeli podejmiemy się tego zabiegu pielęgnacyjnego, dołóżmy wszelkich starań aby wykorzystywać podczas niego szampony, odżywki oraz maseczki dedykowane perukom naturalnym i syntetycznym – wyroby dostępne powszechnie w sklepach, supermarketach oraz drogeriach nie są przystosowane do pielęgnacji peruk i mogą nie tylko sprawić że wyblakną one oraz będą się gorzej układać, ale także – mogą one je nieodwracalnie uszkodzić na skutek wejścia w reakcję składników kosmetyków ze strukturą pasemek.

Jeżeli dysponujemy dodatkowymi środkami finansowymi, warto wyposażyć się także w specjalną torbę, w której przechowywać będziemy perukę podczas podróży samolotem, pociągiem lub autem. Renomowane peruki wykonane są ze specjalnych materiałów, które zapobiegają elektryzowaniu się oraz splątywaniu poszczególnych pasemek czy też włókien, co z kolei pozwala cieszyć się peruką już po kilku chwilach po wyjęciu jej z takiego pojemnika. Jeżeli potrzebowaliby Państwo przed wyjazdem zestawy akcesoriów oraz środków pielęgnacyjnych, które to sprawią, że Państwa peruka prezentować się będzie wręcz doskonale niezależnie od sytuacji, zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszymi doświadczonymi oraz zaznajomionymi ze specyfiką branży specjalistami, którzy to z radością posłużą fachową poradą oraz podpowiedzą po jakie produkty warto byłoby sięgnąć. Zapewniamy, że będą Państwo wręcz zachwyceni niezwykle korzystnym stosunkiem jakości do ceny jakim pochwalić się może nasz salon!

Back to top