W jakiej sytuacji powinieneś wymienić torbę na ramię na elegancką teczkę

W jakiej sytuacji powinieneś wymienić torbę na ramię na elegancką teczkę

Panowie podręczne przedmioty i akcesoria najchętniej noszą w plecakach. Niekiedy wybierają również torby noszone na ramieniu lub przewieszane przez tors. Niewątpliwie tego rodzaju dodatki pasują do niezobowiązującego, swobodnego stylu. Co jednak, jeśli okoliczności lub codzienne obowiązki ulegają zmianie? Co zrobić, gdy trzeba zacząć chodzić w eleganckich koszulach do których należy dobrać krawat? W końcu połączenie plecaka z garniturem nie jest najlepszym rozwiązaniem, a przecież telefon, klucze czy dokumenty nadal trzeba gdzieś chować.

Na szczęście na rynku dostępna jest szeroka oferta męskich skórzanych teczek, a więc dodatków, które idealnie komponują się z oficjalnymi stylizacjami. W jakiego rodzaju sytuacjach mężczyzna koniecznie powinien zdecydować się na męską aktówkę? Podpowiadamy!

Prestiżowy zawód i męska teczka, jako synonim elegancji

Oczywistym wydaje się fakt, że niektóre zawody są co do zasady uznawane za prestiżowe. Lekarz, prawnik, architekt czy po prostu biznesmen zarządzający dużą firmą – przeważnie ubierają się w sposób elegancki i oficjalny. W ich stylizacjach nie brakuje koszul, krawatów, garniturów, a nawet muszek. I chyba nikt nie wyobraża sobie, by przedstawiciel tak poważanego zawodu, do swojej dopracowanej w najmniejszych szczegółach stylizacji dobrał na przykład sportowy plecak. Oczywiście wszystko jest dla ludzi i jeśli ktoś ma ochotę połączyć w niekonwencjonalny sposób szyk z miejskim luzem, może to zrobić. Efekt będzie jednak co najmniej dziwny i mało profesjonalny.

By człowiek pełniący ważną społecznie funkcję prezentował się tak, jak należy – musi zadbać także o dodatki.
W tym oczywiście te odpowiedzialne za sposób przenoszenia dokumentów czy akcesoriów potrzebnych mu przy wykonywaniu obowiązków służbowych. A nic nie sprawdza się tu tak dobrze, jak elegancka, wykonana ze skóry męska teczka. Klasyczna nawet skórzana torba męska nigdy nie będzie posiadała tego szyku i eleganckiego stylu.

Zawód wymagający ciągłego dostępu do najważniejszych dokumentów, a męski neseser

Bywa również, że przedstawiciele niektórych zawodów zmuszeni są do tego, aby nosić przy sobie pliki ważnych dokumentów. Mapy, plany, koncepcje, akta spraw czy inne istotne pisma. By zachować wśród nich porządek i należny ład, warto zainwestować w męską teczkę. Dzięki niej potrzebne do pracy dokumenty nie pogniotą się, ani nie zniszczą. Właśnie dlatego męska aktówka, to idealna propozycja dla dziennikarza, urzędnika czy agenta ubezpieczeniowego.

Co więcej, tego rodzaju modele dają też możliwość bezpiecznego przenoszenia laptopa. Za pomocą specjalnych usztywnień sprzęt jest chroniony, dlatego bez obaw można przenosić go z miejsca na miejsce. Skórzane teczki męskie są więc wielofunkcyjne i szczególnie polecane programistom czy informatykom. Suma summarum, to od przyszłego właściciela zależy na jaki rodzaj aktówki finalnie się zdecyduje.

Teczka, neseser czy aktówka? Poznaj różnice!

Warto zauważyć, że używanie zamiennie słów: teczka, neseser i aktówka nie do końca jest prawidłowe i słuszne. Dlaczego? Ponieważ każdy z wymienionych dodatków różni się drobnymi elementami.

Neseser, to innymi słowy prostokątna mała walizka wyposażona w rączkę. Bardzo często posiada wewnątrz specjalne usztywnienie, wykonane na przykład z tworzywa sztucznego. Co więcej, neseser w większości posiada również zamek szyfrowy. Z tego powodu jest to dodatek, który najlepiej chroni zawartość torby. Aktówka, jak sama nazwa wskazuje służy główne do przenoszenia dokumentów. przeznaczenie tej torby.  Podobnie jak wspomniany powyżej neseser ma prostokątny kształt i rączkę, ale otwierana jest od góry. Najpopularniejsze czarne teczki męskie, to z kolei dodatki, które wymagają położenia ich na płaskiej powierzchni. Tak, by otwieranie i wyciąganie zawartości było jak najbardziej wygodne i komfortowe.

Poznając charakterystyczne różnice między dodatkami w tym stylu, jesteśmy w stanie dobrać dodatek szyty na miarę naszych potrzeb. To ważne, ponieważ każdy z nas mierzy się codziennie z innymi sytuacjami i w związku z tym stawia na inne rozwiązania.

Back to top