PORTALE PARTNERÓW

Trening siłowy, czyli jak rozbudować masę mięśniową

Trening siłowy, czyli jak rozbudować masę mięśniową

Ludzie w młodym wieku często marzą o zmianie swojego wyglądu, wyidealizowane ciała idolów, jakie widzą w reklamach i filmach, wpędzają ich w kompleksy. Nie dziwne jest więc, że młode dziewczyny chcą być jak najbardziej zgrabne, a chłopcy mocno umięśnieni. Skupmy się jednak na problemie w budowaniu mięśni, z jakim boryka się wielu młodych facetów. Oto parę kroków niezbędnych, aby nabrać masy mięśniowej.

Dieta

Trenerzy podkreślają, że prawidłowo dobrana dieta jest kluczem do zwiększenia swojej masy. Należy przede wszystkim zadbać o to, aby przekraczać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, które w każdym przypadku jest indywidualne. Nie można jednak jedynie objadać się wysoko kalorycznymi przekąskami, ponieważ zaowocuje to jedynie wytworzeniem się tkanki tłuszczowej. Ważne jest, aby nasze dania były bogate w składniki odżywcze, a przede wszystkim w białko, ponieważ to ono jest głównym budulcem mięśni. Trzeba spożywać około 2 gram białka na kilogram masy ciała dziennie.

Trening siłowy

Kolejnym krokiem jest pobudzenie naszych mięśni do działania. Trening siłowy możemy odbywać dzięki wolnym ciężarom, maszynom, a także z wykorzystaniem własnego ciała. Początkujący powinni skupić się na rozwoju ogólnym całego organizmu, wykonując ćwiczenia 3 lub 4 razy w tygodniu. Gdy aktywności przestaną być tak efektywne, jak na początku, należy przerzucić się na trening dzielony, osobny na każdą partię ciała.

Regeneracja

Nie zapominajmy także dać naszym mięśniom czasu na odpoczynek. To właśnie podczas przerwy między treningami regenerują się i rosną. Odpowiedni czas snu powinien wynosić od 7 do 8 godzin. Jest to ważne, ponieważ jego niedobór powoduje zwiększenie hormonu stresu w organizmie, który wywołuje odkładanie się tkanki tłuszczowej, a ponadto utrudnia budowę mięśni poprzez zły wpływ na białka. Daje nam także więcej energii podczas treningu, co przekłada się na lepsze wyniki.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”trening

Dojazd:

 

Back to top